Szlak Łodzi Miasta Filmu UNESCO

Łódź Miasto Filmu UNESCO zaprasza na https://bit.ly/spacery_2023

Łódź Oscarowa – to pierwszy spacer, który zaplanowano w ramach Szlaku. Czy wiesz, że to właśnie w Łodzi powstały wszystkie polskie filmy uhonorowane nagrodą Amerykańskiej Akademii Filmowej?

Śladem Oscarowych Twórców – to drugi spacer zrealizowany w ramach Szlaku. Czy wiesz kto z grona znanych filmowców rozpoczynał w Łodzi karierę? A kto wielokrotnie wracał do tego miasta, po to by uczynić go tłem dla kolejnych filmowych opowieści?

Harmonogram spacerów w sezonie letnim ’23:

🎬 11 czerwca ŁÓDŹ OSCAROWA

⭐ 25 czerwca ŚLADEM OSCAROWYCH TWÓRCÓW

🎬 9 lipca ŁÓDŹ OSCAROWA

⭐ 23 lipca ŚLADEM OSCAROWYCH TWÓRCÓW

🎬 13 sierpnia ŁÓDŹ OSCAROWA

⭐ 27 sierpnia ŚLADEM OSCAROWYCH TWÓRCÓW

🎬 10 września ŁÓDŹ OSCAROWA

⭐ 24 września ŚLADEM OSCAROWYCH TWÓRCÓW

Bilety dostępne na stronie: https://bilety.ec1lodz.pl/

~*~

Szlak Łodzi Miasta Filmu UNESCO pozwala odkryć filmowe dziedzictwo Łodzi, miasta należącego do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO w dziedzinie filmu.

Przemierzając Szlak możecie dotrzeć do miejsc, w których powstały sceny z najważniejszych dzieł polskiej kinematografii. Poznając filmową Łódź skorzystajcie z gotowych propozycji miejskich spacerów lub samodzielnie eksplorujcie miasto wg. tytułów filmów lub lokacji.

Projekt powstał z inicjatywy Urzędu Miasta Łodzi. Jest realizowany przez EC1 Łódź – Miasto Kultury/Łódź Film Commission we współpracy z Narodowym Centrum Kultury Filmowej, Łódzką Organizacją Turystyczną i PTTK Oddział Łódzki im. Jana Czeraszkiewicza.

Po więcej szczegółów dotyczących szlaku zapraszamy na stronę https://lodzcityoffilm.com

Dodaj komentarz