9-10 września 2022 – SETKA PO ŁÓDZKU

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi we współpracy z Łódzkim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego im. Jana Czeraszkiewicza zapraszają na piętnastą edycję Rajdu Długodystansowego „Setka po łódzku”.

Impreza polega na pokonaniu pieszo 100 km w ciągu 24 godzin lub 50 km w 12 godzin. Tradycyjnie już, będzie możliwość pokonania tras w dwóch różnych wariantach – z opisem lub w wersji na orientację, w dzień i w nocy. W tym pierwszy przypadku każdy z uczestników na starcie otrzyma mapę z wyznaczoną trasą, a także dokładny opis ułatwiający orientację w terenie. Startujący na orientację otrzymają mapę z oznaczonymi punktami kontrolnymi, pomiędzy którymi trasę będą musieli opracować sami.

Startujący na dystansie 100 km zostaną przewiezieni autokarem w miejsce startu oddalone o 50 km od Bazy Rajdu, aby po tych 50 km powrócić do Bazy, skąd wyruszą na pętlę o dystansie 50 km. Będzie również możliwość startu na dystansie połowy setki – do wyboru trasa nocna (również przejazd autokarem na miejsce startu) lub dzienna pętla.

Bazą naszego rajdu będzie w tym roku budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrej, w gminie Stryków, powiecie zgierskim.

Start imprezy w piątek 9 września – o godz. 19:30 (trasy na dystansie 100 km oraz nocne trasy na 50 km- na orientację i z opisem) – z Bazy Rajdu ruszy autokar, który przewiezie uczestników w miejsce startu. W sobotę (10 września) o godz. 7:00 wyruszy grupa na 50 km na dzienną pętlę trasy na orientację, natomiast o 8:30 grupa na dzienną, 50 km pętlę trasy z opisem. W sobotę o godzinie 20:30 wszyscy powinni być już na mecie.

Setka powraca w północno-wschodnią część aglomeracji łódzkiej i w granice Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. A dodatkową atrakcją XV edycji imprezy będzie przejazd autokarem na miejsce startu, co pozwoli uczestnikom na eksplorację terenów oddalonych o wiele kilometrów od Bazy Rajdu. Rajdowicze będą mieli okazję ruszyć ku przygodzie z miejsca historycznej pierwszej edycji Setki – z okolic Łowicza. Tą sentymentalną wizytą uświetniamy mały jubileusz naszej imprezy (to już 15. edycja!)

Do zobaczenia na starcie!

Link do rejestracji:

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSeZZ3koi2d3DJ…/viewform

Dodaj komentarz