30 lipca 2023 – wycieczka rowerowa „Na Jubileusz 600-lecia Łodzi”

Na powitanie przybliżymy Wam  „600 lat Łodzi w 600 sekund” po czym udamy się na wycieczkę rowerową, podczas której odwiedzimy najstarsze zabytki drewniane i murowane miasta Łodzi w jego obecnych granicach ( w Lesie Łagiewnickim ).

Na ten świąteczny dzień zaplanowaliśmy trasę po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, gdzie najciekawsze miejsca i walory krajobrazowo-przyrodnicze przedstawi nam pracownik PKWŁ.

Wycieczkę zakończymy piknikiem na terenie Lasu Łagiewnickiego z możliwością grillowania kiełbasek (kiełbaski we własnym zakresie). Podczas pikniku przeprowadzimy dla chętnych konkurs wiedzy o mieście Łodzi . W konkursie przewidziano nagrody .

Wycieczkę poprowadzi Przodownik Turystyki Kolarskiej PTTK kolega Marek K. (dystans całkowity ok. 55 km) (kierunek : Pn-Wsch.)

Pierwsze miejsce zbiórki: ŁÓDŹ ul. Nowomiejska (Park Staromiejski „Śledzia” przy  zegarze słonecznym)  godz. 9:00

Drugie miejsce zbiórki: nie przewidziano

Zakończenie wycieczki: ŁÓDŹ  ul. Wycieczkowa 86 (miejsce piknikowe przy dyrekcji PKWŁ)

UDZIAŁ W WYCIECZCE ROWEROWEJ JEST BEZPŁATNY – SERDECZNIE ZAPRASZAMY.