1 września 2024 – wycieczka rowerowa „Do muzeum w Osadzie Dwa Młyny”

Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK zaprasza 01.09.2024  na niedzielną wycieczkę rowerową wszystkich swoich Sympatyków i Klubowiczów- DO MUZEUM W OSADZIE DWA MŁYNY. W Osadzie Dwa Młyny w Talarze koło Ldzania powstało nowe muzeum. Jego patronem jest Jan Radgowski, wskrzesiciel idei odbudowy osady młyńskiej w dolinie rzeki Grabi. Muzeum zostało otwarte oficjalnie 7 lipca br. Prezentuje ono dziedzictwo ziemi łódzkiej oraz regionu. Do dyspozycji zwiedzających jest jeden z najstarszych w Polsce zabytkowych młynów wodno-elektrycznych. Podziwiać można będzie unikatową drewnianą konstrukcję oraz zaawansowane mechanizmy z przełomu XIX i XX wieku. Ponadto sympatycy oraz pasjonaci zobaczą różne obiekty sztuki użytkowej, mające zastosowanie już od XVII wieku, eksponaty ceramiczne, rzeźby oraz inne przedmioty zabytkowe. Zainteresowani będą mogli zwiedzić (fakultatywnie) muzeum, a pozostali odpocząć w barze sąsiadującym z muzeum-młynem.

Dystans około 70 km , kierunek południowy.
Pierwsze miejsce zbiórki: Łódź ul. Nowomiejska (park Staromiejski Śledzia przy zegarze słonecznym) godz. 9:00
Drugie miejsce zbiórki: Łódź róg ul. Pabianickiej i Al. Jana Pawła II (park Sielanka) godz. 9:45
Zakończenie wycieczki w Łodzi nad Stawem Stefańskiego
Wycieczkę prowadzi Przewodnik Turystyki Kolarskiej PTTK – kol. Mariusz K.

UDZIAŁ W WYCIECZCE ROWEROWEJ JEST BEZPŁATNY (nie dotyczy fakultatywnych biletów wstępu)– SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM
przed udziałem w wycieczce  prosimy zapoznać się z Regulaminem >>> [ ZOBACZ REGULAMIN ]