ZAPROSZENIE – na niedzielną wycieczkę rowerową dla wszystkich zainteresowanych udziałem – 28 czerwca 2026

Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK zaprasza Sympatyków i Klubowiczów na wycieczkę rowerową w dniu 28.06.2026 (niedziela) pt.„Do GROTNIK. Meandry rzeki Lindy”. Do GROTNIK pojedziemy przez Zimną Wodę i Bruźycę. Prześledzimy bieg rzeki Lindy od jej źródeł do ujścia do Bzury. W drodze powrotnej odwiedzimy nagrobek piosenkarza Krzysztofa Krawczyka w Grotnikach.

Pierwsze miejsce zbiórki: Łódź ul. Nowomiejska (park Staromiejski „Śledzia” przy zegarze słonecznym) godz. 9:00
Drugie miejsce zbiórki: róg Al.Włókniarzy /Św.Teresy godz. 9.45
Dystans ok. 65 km
Miejsce zakończenia wycieczki: Zgierska / Aleja Włókniarzy przy rondzie Alfreda M. Biłyka

Wycieczkę poprowadzi nasz klubowy kolega Szczepan S.

UDZIAŁ W TEJ WYCIECZCE NIE WYMAGA ZAPISÓW A WSTĘP JEST WOLNY.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM.

przed udziałem w wycieczce prosimy zapoznać się z Regulaminem >>>[REGULAMIN]

ZAPROSZENIE – na niedzielną wycieczkę rowerową dla wszystkich zainteresowanych udziałem – 21 czerwca 2026

Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK zaprasza Sympatyków i Klubowiczów na wycieczkę rowerową w dniu 21.06.2026 (niedziela)   pt.„Do ŻEROMINA„.

Do Żeromina pojedziemy Łódzką Magistralą Rowerową W-E przez Rzgów. W Żerominie odwiedzimy trzy punkty: „Rybakówkę” – restaurację obiektu rekreacyjno-wypoczynkowego „Święty Spokój” w samym sercu pięknie położonych stawów, punkt widokowy nad stawem pod palmami przy molo oraz „Źródła Królewskie” wody butelkowanej w żeromińskiej rozlewni wód pod nazwą woda alkaliczna „Święcicki”. Powrót nastąpi przez Tuszyn i las tuszyński w dzielnicy  Poddębina.

Pierwsze miejsce zbiórki: Łódź ul. Nowomiejska (park Staromiejski „Śledzia” przy zegarze słonecznym) godz. 9:00
Drugie miejsce zbiórki: róg ul Pabianickiej i al. JPII w parku Sielanka godz. 9:45
Dystans ok. 65 km 

Zakończenie wycieczki: nad Stawami Stefańskiego w Łodzi

Wycieczkę poprowadzi nasz klubowy kolega Zbyszek Cz..

UDZIAŁ W TEJ WYCIECZCE NIE WYMAGA ZAPISÓW A WSTĘP JEST WOLNY.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM.

przed udziałem w wycieczce  prosimy zapoznać się z Regulaminem >>>[REGULAMIN]

12.06.2026 – XXIII Rajd Nocny „Pożegnanie dnia”

Wraz z Klubem Turystów Pieszych „Salamandra” zapraszamy na XXIII Rajd Nocny „Pożegnanie dnia”.
– Start uczestników w dniu 12.06.2026 r. (piątek)
– Wyjazd z Dworca Fabrycznego lub przystanków po trasie autobusu.
– Start z przystanku Zjazdowa – Opolska, autobus 88A
– Wyjście na trasę 17.10-18.30.
Więcej szczegółów w regulaminie

Zmarł Mirosław Zbigniew Wojalski

Z wielkim smutkiem informujemy o śmierci Zbigniewa Wojalskiego. Był wybitnym krajoznawcą, instruktorem fotografii krajoznawczej PTTK i opieki nad zabytkami PTTK a także społecznym opiekunem zabytków, przewodnikiem miejskim i regionalnym, publicystą krajoznawczym, założycielem i honorowym prezesem Oddziału Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, popularyzatorem wiedzy o mieście i regionie.

Pogrzeb odbędzie się w środę 6 maja o godz. 13.00 na cmentarzu Komunalnym na Dołach.

Rajd „Beskidy pod stopami – szczyty przed nami!” 17-21.06.2026

W dniach 17-21 czerwca 2026 zapraszamy na rajd górski „Beskidy pod stopami – szczyty przed nami!”. Rajd jest dostępny dla wszystkich miłujących góry i pragnących bliższego kontaktu z nimi poprzez pieszą wędrówkę. Trasa prowadzi malowniczymi szlakami Beskidu Śląskiego i Małego. Szczegóły w regulaminie:

Urodziny Artura Rubinsteina – 29.01.2026

Uczcijmy razem 𝟭𝟯𝟵 𝗿𝗼𝗰𝘇𝗻𝗶𝗰𝗲̨ 𝘂𝗿𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻 wielkiego 𝗔𝗿𝘁𝘂𝗿𝗮 𝗥𝘂𝗯𝗶𝗻𝘀𝘁𝗲𝗶𝗻𝗮. Koło Przewodników im. Rajmunda Rembielińskiego serdecznie zaprasza wszystkich miłośników jego wyjątkowej muzyki na specjalny urodzinowy spacer. Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 𝟮𝟵.𝟬𝟭.𝟮𝟬𝟮𝟲 r. Rozpoczniemy o 𝟭𝟱:𝟬𝟬 symbolicznym złożeniem kwiatów na fortepianie, który stoi przy domu dzieciństwa tego niezwykłego artysty (𝘂𝗹. 𝗣𝗶𝗼𝘁𝗿𝗸𝗼𝘄𝘀𝗸𝗮 𝟳𝟴). Następnie wyruszymy do Filharmonii Łódzkiej, noszącej Jego imię, znajdującej się przy ul. Narutowicza 20/22. W chłodne styczniowe popołudnie podzielimy się z Wami fascynującymi opowieściami, które rozgrzeją każdego słuchacza. Dodatkowe niespodzianki czekają na nas w Filharmonii – ale o tym ciiii…
W końcu urodziny to czas niespodzianek i magicznych chwil! Do zobaczenia 🙂

Komunikat – kampania sprawozdawczo-wyborcza

Na podstawie Uchwały nr 164/XX/2025 Zarządu Głównego PTTK z dnia 28 czerwca 2025 roku Zarząd Oddziału Łódzkiego im. Jana Czeraszkiewicza został zobowiązany do przeprowadzenia kampanii sprawozdawczo-wyborczej.

Aby umożliwić Członkom naszego Oddziału, którzy nie zadeklarowali przynależności do istniejących jednostek, czynny udział w powyższej kampanii, serdecznie zapraszamy na spotkanie w siedzibie Oddziału w dniu 28 stycznia 2026 (środa) o godz. 14.30 (I tura) oraz o godz. 15.00 (II tura).

W programie spotkania:
1. Zapoznanie z działalnością organizacyjną, statutową oraz gospodarczą PTTK Oddziału Łódzkiego
2. Zgłoszenie wniosków i propozycji na rok 2026
3. Wybór delegatów na Walny Zjazd Oddziału Łódzkiego im. Jana Czeraszkiewicza
4. Wręczenie podziękowań i wyróżnień
5. Wolne wnioski

Podstawą wzięcia czynnego udziału w spotkaniu jest posiadanie przy sobie legitymacji członka PTTK z opłaconymi składkami za 2026 rok.

Serdecznie zapraszamy!