13 października 2024 – wycieczka rowerowa „Do Pałacu Piorunów”

Łódzki Klub Turystów Kolarzy PTTK zaprasza 13.10.2024 r. na niedzielną wycieczkę rowerową pt.: „DO PAŁACU PIORUNÓW” , wszystkich swoich Sympatyków i Klubowiczów.

Pojedziemy do wsi Piorunów do pałacu o tej samej nazwie , który po 2004 roku pełni funkcje hotelowe. Chętni będą mogli zamówić kawę w hotelowej restauracji w przerwie wycieczki. Pałac (a przed rozbudowaniem – wcześniej dwór) został wzniesiony w roku 1925 przez Lucjana Niemyskiego -warszawskiego fabrykanta. W okresie międzywojennym częstym gościem na dworze była Maria Dąbrowska jako przyjaciel rodziny. To pobyt w tym dworze dawał pisarce inspirację przy pisaniu powieści „Noce i dnie”.
Dystans około 70 km, kierunek zachód.
Pierwsze miejsce zbiórki: Łódź ul. Nowomiejska (park Staromiejski „Śledzia” przy zegarze słonecznym) godz. 9:00
Drugie miejsce zbiórki: nie przewidziano
Wycieczkę prowadzi nasz klubowy kolega – Sylwester W.
UDZIAŁ W TEJ WYCIECZCE ROWEROWEJ JEST BEZPŁATNY I NIE WYMAGA ZAPISÓW – SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH UDZIAŁEM
przed udziałem w wycieczce  prosimy zapoznać się z Regulaminem >>> [ZOBACZ REGULAMIN]